Gerçek Instagram Takipçi Kazanmanızı Sağlayacak Yöntemler

Web Tasarım

Yazılımcı ile Tasarımcı arasındaki ilişki

Tasarımcı ve yazılımcı başarılı bir proje için birlikte çalışması gereken iki kişidir. Çalışma şekli olarak farklı dili konuşuyor olsalar da iletişimi koparmamalı, tasarımın hayal edildiği gibi olması için birbirini tamamlar tarzda çalışmalıdır. Tasarımcı projesinin tıpkı tasarladığı gibi hayata geçirilmesini bekler. Tasarım ve yazılım sürecinde her iki tarafın ortak çalışması projenin hayal edildiği gibi hayata geçirilmesi için önemlidir.

Yazılımcı sürece dahil olmalıdır

Bir web sitesinin tasarlandığı düşünülürse her bir akış tamamlandığında test sürüşü yapmak ve bu aşamada yazılım firmasını sürece dahil etmek herhangi bir sorunda çözümü daha kolay kılar. Yani ileride çıkacak bir sorun daha tasarım aşamasında çözülmüş olur. Her aşamada yazılım firmasını olaya dahil etmek haftalar süren bir tasarımın belki de uygunsuz diye rafa kaldırılmasını önleyecektir.

Tasarımcı ve yazılımcı birbirine destek olmalıdır

            Tasarım sürecinde tasarımcının göremediği şeyleri yazılımcı görebilir. Tasarım engellerini önden görerek destek olabilir. Pratik ve özel çözümler sunarak tam bir takım arkadaşı olabilir. Bir tasarım firmasının yazılım dilini öğrenmeye çalışması tasarım yaparken doğru çalışmayı sağlayacak ve doğru kararlar alınarak daha hızlı ilerlemeye yardımcı olacaktır. Yazılımcıya tasarım yaparken her aşamada çıktılar vermek de başka bir çalışma şeklidir. Doküman vermek iki takımın paralel çalışmasını sağlar.

Yazılımcı tasarım güdümlü çalışmalıdır

Bilgi amaçlı verilen dokümanlar eksiksiz olsa da bir yazılımcı gözü ile bazı detayların atlandığı görülebilir. Dokümandaki bir çalışmayı yazılım firması farklı yorumlayarak güncellenmesini isteyebilir. Tasarımda gerçekten eksikler de olabilir. Bu durumda  yazılım ekibi ile tasarımcının iletişim halinde olması daha da önemlidir. Kullanıcı dostu bir proje için tasarımcı ve yazılımcının birlikte çalışması her zaman çok daha başarılı projelerin ortaya çıkması demektir.

Örnek tasarımlar yazılımcıya gösterilerek fikir verilebilir. Yazılımcının temel tasarım bilgilerine sahip olması, tasarımcının da yazılım dilinin ana hatlarına hakim olması birbirini daha iyi anlamaları ve profesyonel çözüm üretmeleri demektir. Bir yazılımcı için projenin ana hatlarını önceden öğrenmek ve tasarımcıyı engeller hakkında bilgilendirmek hem tasarımcının hem de yazılımcının işini kolaylaştırır. Kullanılacak platform avantajları ve engelleri, dataları, yazılım için ne kadar süre tanındığı tasarımcı ve yazılımcının birlikte çalışarak cevap bulacağı sorulardır.

Benzer Yazılar
SEOWeb Tasarım

Backlink Nedir?

Web Tasarım

Temiz Kodlama Yapının Önemi

Bültene kayıt olarak tüm paylaşımlardan haberdar olun

[mc4wp_form id="14"]